O Hodowli

W naszej hodowli koty są najważniejszymi mieszkańcami domu, reszta to tylko pasujące do nich dodatki. Koteczki mogą poruszać się wszędzie, do ich dyspozycji jest 1550-metrowy dom oraz trzy duże  wybiegi na zewnątrz  połączone  domem. Kocury mają specjalnie dla nich wbudowane i dobrze wyposażone dwa imperium  połączone z dużym wybiegiem będący częścią ogrodu, gdzie nieopodal znajduje się drugi wybieg na którym często  przebywają koteczki. Kotki z jednego pomieszczenia mogą wychodzić na osobny wybieg położony na tarasie, z którego mają piękny widok na otaczające zielone otoczenie oraz zewnętrzny wybieg kocurów z kolejnego pomieszczenia na wielki wybieg w ogrodzie. Dom wyposażony jest także w sterylne, dobrze wyposażone pomieszczenie porodowe, izolatki poporodowe jonizowane, natleniane z kontrolą wilgotności, pomieszczenia na randki dla kocurów z kotkami, wszystkie pomieszczenia jak i teren na zewnątrz wraz z wybiegami objęte są monitoringiem czuwającym przez całą dobę. Warunki hodowlane naszej hodowli są niekwestionowanie najlepsze w Polsce i jedne z lepszych w Europie.  Oczywiście nie mamy nic przeciwko hodowaniu kotów w blokach i mieszkaniach, pod warunkiem nie „przekocenia” powierzchni; ostrzegamy przed hodowlami, które w ciasnych, np. 40-metrowych mieszkaniach, upychają po 10 kotów, oraz przed wieloma „pseudo hodowlami” u których pięknie wszystko wygląda na stronie internetowej, a koty zamykane są w klatkach.

Hodowla w chwili obecnej liczy 20-ch kocich dorosłych osobników – stałych mieszkańców hodowli: 4 kocury i 10 kotek Rosyjskich Niebieskich w tym dwie emerytki (kastratki) ,3 kocury i 3 kotki MAU, oraz trzy pieski Gramona, Konstancja i Tina w tym jeden podrzutek. Wszystkie koty są wyjątkowo starannie dobrane i niepowtarzalnie piękne. Pochodzą z najlepszych światowych rodów kociej arystokracji. Wystawiane na wielu wystawach międzynarodowych, w kilku krajach na dwóch kontynentach. Koty są zwycięzcami wielu wystaw, z każdej wystawy przywozimy nagrody i puchary, nasze koty są znane w na całym świecie i cieszą się wielkim uznaniem.   Cały czas się rozwijamy i pragniemy by nasza hodowla miała najlepsze warunki hodowlane, w których mieszkają najszczęśliwsze koty… 11 czerwca 2010 r.  przyleciała do nas pierwsza hodowlana para w Polsce kotów najrzadszej i najstarszej rasy – Egipskie MAU.

Hodowla kotów jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia SHK, będącego członkiem największej i najbardziej szanowanej światowej organizacji WORLD CAT FEDERATION. Numer telefonu do Prezesa Stowarzyszenia, Pana Cezarego Springer, to 533 50 50 01 – tu można sprawdzić opinię o hodowli. Posiadamy przydomek hodowlany (nazwisko kociąt) – OJOS DEL SALADO *PL i BLUE GIFT * PL, przyznany przez dwie światowe federacje. Nasze koty Rosyjskie Niebieskie stanowią wzorzec typu rasy. Hodowla nie bierze udziału w działaniach zbyt ambitnych hodowców, którzy zabiegami i eksperymentami próbują zmieniać typ kotów. Każdy wychodzący z hodowli kociak jest wzorem standardu rasy. Eksperymenty i zabiegi doprowadzają rasę do ruiny także genetycznej. Wszystkie nasze koty są najwyższej klasy i stanowią wzorcową arystokrację kotów RUS na świecie, na której bazuje wiele hodowli . Kocury reprodukcyjne są pierwszymi w historii Polski w tytule Grand European Champion-Grand Continental Champion – co oznacza najwyższej klasy standard. Jesteśmy hodowlą kotów rasowych z prawdziwego zdarzenia, nasze koty są przez nas bardzo kochane i otoczone troskliwą opieką. Nadzór medyczny sprawują najlepsi lekarze weterynarii.  Koty karmione są karmami najlepszej jakości, jakie są znane na świecie. Wypielęgnowane, zdrowe i szczęśliwe, opuszczają hodowlę idąc do nowych domków po ukończeniu 12 tego tygodnia życia. Nie ma piękniejszego widoku, niż właśnie taki KOT.

FILMIK O NASZEJ HODOWLI: